Razidence NA DLOUHÉ Blog - Rezidence NA DLOUHÉ Image Map
Z vašich dotazů... TV vedle dřezu

28/08
2013

Z vašich dotazů... TV vedle dřezu

Vybral jsem pro vás zajímavou připomínku jedné z našich klientek (mimochodem také architektky) a komunikoval ji s našimi architekty.  Níže si můžete přečíst obě reakce, ze kterých mi vyplývá zajímavý střet priorit a odborných názorů – tradičního pojetí kuchyně jako vývařovny a výsadní místnosti hospodyňky a kuchyně jako centra dění v bytě a designového doplňku domácnosti v současném uspěchaném (a single?) životním stylu….

Ing. Libor Tandler, manažer developerských projektů

 

„Dobrý večer, nahlédla jsem na fotografie vzorového bytu. Opravdu se jedná o místnost, kde vedle dřezu stojí televize? Prosím, ať již někdo zadavatelům těchto odporných dispozic poradí. Kvalita bytu se neodvíjí od typu dlaždice či běhounu, ale prostoru.S pozdravem ing. arch. Jarmila S.“

 

"Vážená paní, Vaše reakce je trochu vytržená z kontextu. Jistě také není dřez hned vedle televize. Podstatné je, že se jedná o byt 2+kk, tedy malý byt. Typologicky je to velice standardní dispozice, která je vysoce funkční. Interiér může být lehce variabilní a lze samozřejmě navrhnout i jinak. Náš vzorový byt je moderním příkladem řešení, např. pro mladý pár, který moc nevaří a preferuje vzdušný prostor i v rámci 2+kk. V takovém bytě je kuchyně téměř vždy v kontaktu s pobytovou částí obývacího pokoje. Je to prostě proto, že v bytě není více místností. Z hlediska prodeje lze nabízet více řešení. Víme, že jsou v bytě rezervy, kde se kuchyně umístit dá. Musela by být např. místo šatny. Volba, zda mít úložné prostory, nebo větší obytný prostor v bytech s malou plochou je vždy jen a jen na budoucích majitelích. Na malé ploše je tak nevyhnutelně něco za něco." Ing.arch. David Chromík (CAM Architekti s.r.o.)

 

 

1kkc1321303292.jpg 7interierstudeny.jpg

Napište nám

Komu:
E-mailová adresa:
Jméno a příjmení:
Dotaz:
Napište nám