Razidence NA DLOUHÉ Blog - Rezidence NA DLOUHÉ Image Map
Rozhovor s architektem

04/09
2013

Rozhovor s architektem

„Design mě baví“… a pro všechny z vás, kteří se mnou sdílíte tento můj zájem o architekturu, bydlení, interiéry, styl a design, jsem připravila rozhovor s architektem Davidem Chromíkem, jehož jméno v našem blogu již zaznělo v článcích „z vašich dotazů…TV vedle dřezu“. .. nebo „(nad)standardní vybavení“….

Vaše Gaby

 

"Nadčasovost architektury spolu s praktickým prvkem je pro mě prioritou", říká Ing. arch. David Chromík z kanceláře CAM Architekti s.r.o., jejíž široké portfolio zahrnuje bytové domy, obchodní a administrativní projekty, hotely i rodinné vily.

 

Jak postupujete na začátku tvorby nového projektu?

Výchozími jsou pro mě samozřejmě zadání a představy investora, účel stavby a delší pobyt v dané lokalitě a nejbližším okolí. Důležité je uchopit projekt tak, aby maximálně splnil účel, pro který bude postaven a zároveň zapadl do „mentality“ okolních staveb a jejich obyvatel.

 

Některé Vaše projekty jako interiér Hotelu NH Congress Olomouc, interiéry obchodního centra Nová Karolina Ostrava a nebo také bytový projekt Rezidence Na Dlouhé vykazují podobné prvky, jako např. střídmou jednoduchost tvarů a elegantní linie, užší spektrum barev a převaha ladění do přírodních zemitých tónů apod. Byl to váš záměr nebo vás více ovlivňoval investor?

Výsledek projekční práce architekta přirozeně zahrnuje i spolupráci a provázanost s investorem. Nicméně tak jako u různých umělců dokážete rozlišit jejich individuální „rukopis“, stejně tak architekti otiskují svůj pohled na svět do návrhů staveb, urbanistických studií apod.

 

Koupil byste si byt v Rezidenci Na Dlouhé v Olomouci, kterou jste spolu se svými kolegy navrhoval?

Ano. Při tvorbě exteriérů i dispozic interiérů jsem se snažil o propojení praktického s moderním, tak aby byl život ve viladomech pro své obyvatele velmi pohodlný se zachováním soukromí a zároveň svým nadčasovým designem atraktivní i po mnoha letech, což se nám, myslím, povedlo.

 

David Chromík

autorizovaný architekt ČKA 02655

Studium na ČVUT Praha
Nortwood University, Michigan MI, 1991

Spolupráce s ADNS architekti, rekonstrukce Obecního domu, Praha 1
Založení firmy CAM architekti s.r.o.

www.cama.cz

 

nh-hotel-olomouc-congress-restaurant.jpg nh-hotel-olomouc-congress-reception.jpg nh-hotel-olomouc-congress-interier.jpg nh-hotel-olomouc-congress-pokoj.jpg nova-karolina1.jpg nova-karolina2.jpg rnd-exterier.jpg camastetkova1.jpg camastetkova2.jpg

Napište nám

Komu:
E-mailová adresa:
Jméno a příjmení:
Dotaz:
Napište nám