Razidence NA DLOUHÉ Blog - Rezidence NA DLOUHÉ Image Map
(Nad)standardní vybavení…. důležité detaily nového bydlení

01/09
2013

(Nad)standardní vybavení…. důležité detaily nového bydlení

Kladete si otázky jako např. „Kde najdu základní přehled standardního vybavení, jak začít s výběrem zařizovacích předmětů, jaké barvy a tvary zvolit a kolik mě to bude stát…?“ Nemáte-li zkušenosti s výběrem (nad)standardního vybavení, čtěte dále. Poradím Vám, kudy nasměrovat svoje úvahy, aby Vaše finální rozhodnutí odráželo individuální vkus a představy o funkčním, moderním, pěkném a luxusním bydlení.

Pro úplný začátek a základní představu Vám pomůže rozpis standardního vybavení, které pro Rezidenci Na Dlouhé navrhli architekti kanceláře CAM Architekti s.r.o., a které je součástí ceny každého bytu – dveře, obklady, zařizovací předměty koupelny a WC, terasa a lodžie, okna, vytápění apod. , vše najdete zde.

Další nezbytné informace získáte prodejním centru na ul. Dlouhá 562/22 v Olomouci, kde jsou zařizovací předměty vystaveny, můžete si vyžádat seznam jejich dodavatelů a prohlédnout katalogy.  Pokud budete chtít jiné vybavení, pečlivě zvolení partneři projektu mají skvělou trendovou i nadčasovou nabídku a široký sortiment, ze kterého si jistě vybere i ten nejnáročnější zákazník. Za volbu takového vybavení si zájemce připlatí pouze částkou, která převyšuje dané „standardy“.

Bude Váš byt odrazem Vaší dynamické a nespoutané duše (sklo a kov, dřevo, světlo a volný prostor), bude pohodlným domovem (dostatek nábytku, barev a vzpomínkových předmětů) či reprezentativním místem (promyšlený design v každém detailu)? Abyste se mohl (a) rozhodnout pro konkrétní styl, tvary, barvy a ladění doplňků, ujasněte si nejdříve, zda je Vaše nová adresa konečným stanovištěm a nebo se byt jednou prodá či pronajme. V prvním případě by měla následovat úvaha, jaké vybavení si budete stěhovat ze svého současného bydlení, aby se nové předměty s těmi starými nepřebíjely a především jaký je Váš vkus a co se Vám opravdu dlouhodobě velmi líbí (..i když jste to ještě nikdy nerealizovali). Moje osobní zkušenost – již roky preferuji přírodní, velmi jemné zemité odstíny, ale koupelnu jsem si kdysi nechala udělat v barvě odpoledního zapadajícího slunce (ještě před červánky :o)) “aby v ní bylo v zimě teplo“. V těch jejich 3,5m2 mi tam opravdu zima ještě nikdy nebyla a nemyslím si, že je to barvou obkladů :o) … a teď už bych tu temně žlutou s nádechem oranžové klidně vyměnila za světlou holubičí šeď s antracitovými a béžovými doplňky. Tedy pozor na použití barev v prvcích, jejichž případná výměna bude složitá a nákladná….

Pokud plánujete byt pronajímat nebo prodat, je vhodné myslet trochu do budoucna a volit raději neutrální barvy obkladů, podlah, dveří atd. Bílou, hnědou, smetanovou, šedivou či béžovou barvou a hranatými tvary se nic nepokazí a jistě tím ani nezavřeme dveře potenciálním budoucím kupcům, kteří by byt odmítli v případě, kdy by majitel z koupelny udělal v záchvatu optimistického životního období ohnivě rudou divočinu a noví majitelé by v koupelně plánovali najít oázu klidu a relaxace….

Prozkoumala jsem za Vás standardní zařizovací předměty na nové byty v Olomouci pro projekt Rezidence Na Dlouhé a níže Vám posílám svůj skromný soukromý tip, jak bych výběr předmětů realizovala v případě koupě bytu.

Koupelna:

  • podlaha SINTESI, superfici brown 30x30
  • obklad SINTESI superfici beige wall  30x30
  • obklad superfici beige v kombinaci s elisir bianco antistip 20x60,4
  • umyvadlo VILLEROY & BOCH, Loop and Friends 43x43x12
  • závěsný klozet LAUFEN, Palace New
  • závěsný bidet LAUFEN, Palace New
  • prchový kout HÜPPE, pevná stěna Paris
  • vana RAVAK, Evolution

Dveře:

  • SAPELI, tenga zebrano, kování nerez 06, rozeta BB

Podlahy:

  • QUICK STEP eligna

 

Šťastnou ruku při výběru zařizovacích předmětů…

Vaše Gaby

prodejni-centrum.jpg standardy3.jpg vyber1dlazba-sintesi-superfici-brown.jpg vyber2obklad-sintesi-superfici-beige-wall-30x30.jpg vyber3dlazba-a-obklad-sintesi-20x604-elisir-marrone-antz.jpg vyber4umyvadlo-na-desku-villeroy-and-boch-loop-and-friends-43x43x12.jpg vyber5zavesny-klozet-palace-new.jpg vyber6zavesny-bidet-laufen-palace-new.jpg vyber7sprchovy-kout-huppe-pevna-stena-paris.jpg vyber8vana-rawak-evolution-plus-180x102.jpg vyber9dvere-sapeli-tenga-zebrano.png vyber10podlaha-quick-step-eligna.jpg

Napište nám

Komu:
E-mailová adresa:
Jméno a příjmení:
Dotaz:
Napište nám