Razidence NA DLOUHÉ Blog - Rezidence NA DLOUHÉ Image Map
Na velikosti záleží…

01/10
2013

Na velikosti záleží…

Zatím se o daném tématu na tomto webu příliš nehovoří, ale já osobně jej považuji za jedno z nejdůležitějších právě  při rozhodování o koupi bytu v Olomouci. V dnešní době, kdy jsou ulice kolem bytových domů plné aut a jejich krádeže dá se říci na denním pořádku, to prostě musíme řešit. A o čem se bavíme? O PARKOVÁNÍ!

Zajímala jsem se, jak je vymyšleno „na Dlouhé“ a zeptala se Ing. Jiřího Vejmelky, manažera developerského  projektu Rezidence Na Dlouhé:

 

Kde mohu parkovat, jestliže se rozhodnu koupit si byt na ulici Dlouhá v Olomouci?

Pro majitele bytů jsou navržena parkovací stání v uzavřeném soukromém suterénu, ze kterého se pohodlně a „suchou nohou“ dostanou výtahem ke svým bytům v nadzemních podlažích.

Soukromé parkování v suterénu s výtahem je jistě pohodlné. Ale proč si kupovat parkovací stání v domě, když mohu bezplatně nechat stát auto venku?

Parkování v suterénu je dnes již běžným standardem a zákazníci by si byt bez možnosti vlastního parkování v podzemním podlaží snad ani nekoupili. Určitě každý minimálně jednou zažil v zimě situaci, kdy ráno spěchal do práce a musel na parkovišti před domem čistit a škrábat skla. Jde o základní komfort, bezpečí, pohodlí a také pěkné prostředí, ve kterém všichni společně žijeme. Vždyť se podívejte, jaký mají výhled obyvatelé starších bytových domů (panelové zástavby apod.) a všichni ostatní, kdo žijí v jejich okolí - nebyla by místo oněch velkých parkovišť přeplněných auty příjemnější podívaná na zeleň?

Další problém, který řeší majitelé a majitelky zejména větších „miláčků“ je dostatečný prostor k zacouvání na parkovací místo a k výstupu z auta. Zohlednili jste i toto?

Již při prvotních návrzích jakéhokoliv objektu s parkováním v suterénu je nutno zohledňovat šířku a délku jednotlivých parkovacích stání, odstupy sloupů, výšku patra a nájezdových ramp.  V Rezidenci Na Dlouhé se podařilo vyřešit statické schéma tak, aby jednotlivé moduly umožnily vytvořit nadstandardní velikosti parkovacích stání i pro prostorově náročného klienta s dnes již běžně používanými automobily vyšších tříd  MPV a SUV. Do stání o velikosti 2,7 x 5,3 m a šířkou komunikačního koridoru 6 m se podaří zaparkovat opravdu každému a téměř s čímkoliv.

Tak to je pro řidiče dobrá zpráva a v souvislosti se suterénem mě napadají ještě sklepy….

Se sklepy se samozřejmě také počítá. Slouží na odkládání lyží, kol, sezónních pneu, hokejové výstroje apod., potřebují ho všichni. Každý byt v Rezidenci Na Dlouhé má svůj vlastní sklep. Sklepy jsou zděné, uzamykatelné, umístěné v suterénu v odděleném prostoru vedle schodiště a parkingu.

Děkuji a příště se zkusím zaměřit ještě  více na ty sklepy.. :o)

Vaše Gaby

parking.gif ilustracni-fotopodzemni-garaze.jpg parkovaci-stani.jpg

Napište nám

Komu:
E-mailová adresa:
Jméno a příjmení:
Dotaz:
Napište nám