Razidence NA DLOUHÉ Blog - Rezidence NA DLOUHÉ Image Map
Glosa: Životní styl aneb pěšky z čtvrti Letná/Lazce

13/05
2014

Glosa: Životní styl aneb pěšky z čtvrti Letná/Lazce

Dnešní doba je plná vymožeností, které ulehčují život, dopravní prostředky zkracují vzdálenosti a informační technologie zrychlují výkon a komunikaci i na velké vzdálenosti. Toto se odráží ve všech oblastech života, včetně pracovního prostředí, které vyžaduje vysoké pracovní nasazení, maximální flexibilitu a dostupnost i ve dnech volna. Zároveň se zvyšují vlastní nároky na životní úroveň, materiální zabezpečení atd.

To vše dohromady přináší hektické životní tempo, stres, často i potlačenou sociální komunikaci a ono věčné „nemám čas“. Znáte to také?... K tomu všemu nevhodná a rychle konzumovaná strava se sedavým zaměstnáním a nedostatkem každodenního pohybu venku. Přestáváme naslouchat hlasu svého těla a řešíme pomocí léků jen následky aktuálního zdravotního stavu…

I když - možná nejsme na tom ještě tak zle...? Viditelně vzrůstá zájem o zdravé potraviny, zdravý styl života a alternativní medicínu, o víkendech lze na turistických trasách vidět mnoho rekreačních sportovců, kteří se snaží dohnat, co přes týden nestihli. (Ti stejní sportovci pak obléhají zahrádky restaurací v okolí stezek, kde dohánějí i onen sociální kontakt…. :o)

Náš tým bloggerů se také zamyslel nad vlastním každodenním režimem a nad možnostmi zlepšení především pohybových aktivit. A protože hodně času věnujeme práci, snažíme se být aktivní i v maličkostech během dne: Zavolám kolegovi telefonem nebo za ním vyběhnu schody do třetího patra? Pojedu na oběd autem nebo si zajdu pěšky? A „zajít si pěšky“ vedlo našeho bloggera Libora k zamyšlení, kam všude se po vlastních nohou (a za jak dlouho!) dostanou majitelé nových bytů Rezidence Na Dlouhé v Olomouci…

Sestavili jsme tedy seznam služeb, které každý z nás využívá a potřebuje k životu. Poté jsme dohledali pěší vzdálenosti a dopsali přibližný čas, který daná trasa svižnou chůzí zabere…(i nám se to v rámci zlepšení životního stylu bude hodit :o)). Nakonec jsme zjistili příjemný fakt: Z městských čtvrtí Letná/ Lazce lze průměrně ZA ČTVRT HODINY pěší chůzí dojít téměř všude! Níže uvádíme naši tabulku vzdáleností. Udělejte si sami vlastní obrázek... My myslíme, že je to velmi slušný výsledek. Lokalita čtvrtí Letná a Lazce v Olomouci nám odkryla svůj potenciál - snoubí výhody venkovského bydlení (klid a zeleň) s výhodami bydlení v bytě v centru města (skvělá docházková dostupnost služeb).

„A co vy, přidáte také do jídelníčku více bio zeleniny a častější chůzi po vlastních“? ;-)

Vaše Gaby

 

Za sportem a zábavou    
Běh - napojení na trasu 6029 40 m 1 min
Koupaliště a plavecký stadion 1,3 km 17 min.
Tenis, badminton, squash, fitness, relax - OMEGA Centrum sportu a zdraví 1,1 km 14 min.
Lanové centrum Proud 800 m 10 min.
Jízdárna 1 km 12 min.
Zimní stadion 1,3 km 17 min.
Hanácké farmářské trhy na Horním nám. 1,3 km 17 min.
     
Za kulturou a památkami    
Historické centrum - Horní náměstí 1,1 km 15 min.
Moravské divadlo 1,3 km 17 min.
Vlastivědné Muzeum 750 m 10 min.
Kino Metropol 900 m 7 min.
     
     
Děti    
ZŠ/ MŠ 40 m 1 min.
     
Na jídlo    
Restaurace – ul. Dlouhá 50 m 1 min.
Restaurace – ul. Lazecká 850 m 10 min.
Restaurace – ul. Bořivojova 600 m 7 min.
     
Nakoupit    
Hruška 40 m 1 min.
Lidl 600 m 8 min.
Galerie Moritz 1,1 km 14 min.
     
Lékaři a lékárny    
Zdravotní středisko a lékárna 30 m 1 min.
     
Po úřadech    
Finanční úřad 450 m 6 min.
Živnostenský atd 1,3 km 17 min.
     
Městskou hromadnou dopravou    
Bus zastávka 100 m 3 min.
Tram zastávka 900 m 12 min.
Vlakové nádraží 1,7 km 22 min.
pohoda-peskyprodej-bytu-rezidence-na-dlouhe-v-olomouci.jpg

Napište nám

Komu:
E-mailová adresa:
Jméno a příjmení:
Dotaz:
Napište nám